Jakich narzędzi potrzebujesz, aby dbać o trawnik?

Jakich narzędzi potrzebujesz, aby dbać o trawnik?

Ocena: brak
Głosów: 0

Zwykle w porze wiosennej przypominamy sobie, że na dworze czeka nas mnóstwo pracy w ogrodzie. Piękny ogród wymaga od nas chęci i zaangażowania, ponieważ każda czynność po jakimś czasie musi być powtórzona. Większość z nas ma trawnik, o który trzeba zadbać z dużą starannością. Co zrobić, aby cieszyć się pięknym i zielonym trawnikiem? Przede wszystkim potrzebujesz właściwych narzędzi, które wspomogą Cię w jego pielęgnacji!

Przede wszystkim potrzebna jest kosiarka!

Totalną podstawą, w którą musimy zaopatrzyć nasze ogrodnicze sprzęty, jest kosiarka. Im mniej okazały teren trawnika, tym inny gatunek kosiarki będzie nam potrzebny. Na najmniejszych skwerkach do 200-300 m2, wystarczy kosiarka bębnowa. Do względnie większych połaci nadaje się kosiarka elektryczna, jednak powinno się mieć na uwadze ciągnący się kabel. Z kolei na największych przestrzeniach trawiastych cudownie sprawdzi się kosiarka spalinowa, która niestety jest najgłośniejsza spośród wszystkich, ale także najbardziej efektywna. Wskazane jest zastanowić się nad kosiarką, która posiada opcję mulczowania zgromadzonej trawy, innymi słowy – optymalnego mielenia zbioru i dystrybuowania go na koszonej powierzchni. Jest to kapitalna opcja do zastąpienia kompostownika oraz dzięki temu braku konieczności stosowania dodatkowego sztucznego nawozu.

Chcesz mieć piękny trawnik? Zaopatrz się w aerator!

Jeżeli zależy nam na gładkiej i gęstej przestrzeni trawnika, warto wyposażyć się w aerator. Jest to pomysłowe urządzenie wyposażone we wbudowane ostre kolce (niekiedy spotyka się również wbudowane metalowe rurki), które przemieszczając się po nawierzchni trawy, wbijają się w ziemię, tym samym ją natleniając. Dzięki temu trawa lepiej rośnie, ponieważ ma więcej powietrza, a jej korzenie mają więcej miejsca do rozwoju. Stosunkowo nowym udogodnieniem są także specjalne nakładki na buty do aeracji trawnika. Polega to na tym, że wkładamy na swoje obuwie nakładki wyglądające niemal jak korki u piłkarzy i poprzez chodzenie po trawie, natleniamy ją.

Wertykulator – wspomaga wzrost trawnika!

Pokrewnym urządzeniem jest wertykulator, jednakże podstawowa różnica jest taka, że wertykulator ma w sobie ostrza, które przesuwając się po powierzchni trawy, wyciągają wszystko to, co najsłabiej ukorzenione, a więc na ogół po prostu chwasty i suche źdźbła. Narzędzie kapitalnie sprawdza się po sezonie jesienno-zimowym, kiedy trawa w wielu przypadkach jest w gorszym stanie. Trawnik po takim zabiegu zazwyczaj nie wygląda zbyt dobrze, jednak nie należy się tym przejmować, albowiem trawa musi wypocząć i nabrać miejsca do ponownego wzrostu.

Podkaszarka – niezastąpiona w trudno dostępnych miejscach!

Nie wszędzie możemy dojść z kosiarką, nawet tą o najmniejszych rozmiarach. Są takie miejsca w naszym ogrodzie, jak szczeliny pomiędzy skalniakami, skarpy oraz górki, gdzie po prostu kosiarka nie dotrze. W tym celu stosujemy podkaszarkę, która w niektórych mniejszych ogrodach może w zupełności wystarczyć jako jedyny robot koszący, albowiem nadaje się doskonale na małe połacie trawiaste. Poza tym skosimy nią również wysokie pędy i trawy.

Tam, gdzie nie dotrze kosiarka, idealne są nożyce ogrodowe!

Przy rabatach ogrodowych, skoszenie trawy może być bardzo utrudnione. Prócz tego, przy murkach czy stolikach bardzo często zostają nieskoszone kawałki trawnika, co nie wygląda schludnie. Jeżeli nam to przeszkadza, to lepiej zaopatrzyć się w nożyce ogrodowe, które pomogą wyciąć trawę w tych trudnych miejscach. Dzięki powyższym narzędziom Twój trawnik będzie zadbany, a regularność i pielęgnacja sprawią, że zaowocuje soczystą zielenią!

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Jakich narzędzi potrzebujesz, aby dbać o trawnik?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Zwykle w porze wiosennej przypominamy sobie, że na dworze czeka nas mnóstwo pracy w ogrodzie. Piękny ogród wymaga od nas chęci i zaangażowania, ponieważ każda czynność po jakimś czasie musi być powtórzona. Większość z nas ma trawnik, o który trzeba zadbać z dużą starannością. Co zrobić, aby cieszyć się pięknym i zielonym trawnikiem? Przede wszystkim potrzebujesz właściwych narzędzi, które wspomogą Cię w jego pielęgnacji!Przede wszystkim potrzebna jest kosiarka!Totalną podstawą, w którą musimy zaopatrzyć nasze ogrodnicze sprzęty, jest kosiarka. Im mniej okazały teren trawnika, tym inny gatunek kosiarki będzie nam potrzebny. Na najmniejszych skwerkach do 200-300 m2, wystarczy kosiarka bębnowa. Do względnie większych połaci nadaje się kosiarka elektryczna, jednak powinno się mieć na uwadze ciągnący się kabel. Z kolei na największych przestrzeniach trawiastych cudownie sprawdzi się kosiarka spalinowa, która niestety jest najgłośniejsz...