Literatura fantasy - jak rozpocząć swoją przygodę?

Literatura fantasy - jak rozpocząć swoją przygodę?

Ocena: brak
Głosów: 0

Współczesny czytelnik może swobodnie przeglądać półki w księgarniach, w poszukiwaniu różnych gatunków literackich. Fantastyka to jeden z bardzo popularnych i chętnie wybieranych rodzajów. Czasem każdy ma ochotę przenieść się na chwilę do odrealnionego świata wyobraźni. Weź zatem do ręki taką książkę i przygotuj się na wachlarz literackich emocji.

Opowieści o czarodziejach — zna je każdy wielbiciel literatury fantasy

„Harry Potter”, powieść J.K.K Rowling zapewne każdy kojarzy, niemniej jednak wielu zna wyłącznie z ekranizacji filmowych. Przygody sieroty posiadającego ponadludzkie zdolności magiczne oraz niebywale utalentowanego, a z początku mieszkającego w domu swojej ciotki pod schodami, aby następnie trafić do szkoły magii i czarodziejstwa, podbiły oraz do tej pory podbijają serca milionów czytelników – zarówno tych młodszych jak również tych starszych.

Ze względu na różnorodność i uniwersalność przedstawianych tematów, książki te można polecić czytelnikowi w każdym wieku i na rozpoczęcie przygody z fantasy jest to idealny wybór.

Władca Pierścieni jako klasyk literatury fantasy

Książka J.R.R. Tolkiena może sprawiać wrażenie trudnej oraz napisanej trudnym językiem, ale jeśli lubujemy się w zaczynaniu od klasyki gatunku, który obecnie czytamy, to „Władca Pierścieni” jest podstawą, którą trzeba znać. Powieść jest tak naszpikowana rozmaitymi emocjami, że nie tylko hobbyści fantastyki, ale ogólnie fani słowa pisanego odnajdą sporo przyjemności z czytania tego dzieła.

Jeśli sama książka okaże się aż nadto nieprzystępna, a język zbyt niejasny, można sięgnąć po „Hobbita”, który jest łatwiejszy w odbiorze. Godna polecenia jest również ekranizacja, jaka jest tak dobrze zrobiona, że wielu powala z nóg, a to, że bohaterowie przez sporą część filmu wędrują przez pasma górskie, jest bardziej atutem aniżeli minusem.

Wiedźmin, dla tych którzy kochają grozę

Jeśli jesteśmy lojalni naszej polskiej literaturze oraz wielbimy dobitny, siarczysty humor, to doskonale nadadzą się książki Sapkowskiego. Panuje tam nieco mroczniejszy klimat oraz może się wydawać, że znajdujemy się w naszym Europejskim Średniowieczu z elementami magii i baśni. Znajdziemy tam także sporo krwi i bestialskiej walki na miecze i nie tylko. Kiedy uwielbiamy książką zapoczątkować jakąś ekranizację albo odwrotnie możemy obejrzeć serial, który powstał w 2019 roku.

Mroczna strona fantasy — doza strachu nikomu nie zaszkodzi

Sympatycy odczuwania lęku oraz ci, co uwielbiają się po prostu bać, też znajdą coś dla siebie, a mianowicie horrory. Stephen King jest autorem wielu niesamowitych powieści i książki takie jak np. „Lśnienie”, „Smętarz dla Zwierzaków” bądź „Księga Mistrza” będą idealne na rozpoczęcie przygody z tą najmroczniejszą stroną Fantasy.

Dla kogo literatura fantasy będzie strzałem w dziesiątkę?

Literatura fantasy to propozycja dla osób, które nie zawsze podchodzą do wszystkiego na poważnie. Tego typu książki nawiązują do odrealnionej rzeczywistości, zmyślonych wydarzeń i należy traktować je z przymrużeniem oka. W książkach tego typu pojawiają się postacie charakterystyczne dla świata grozy. W Polsce zarówno fantasy, jak i dark fantasy rośnie w siłę, a z roku na rok przybywa coraz więcej wielbicieli tego wyjątkowego gatunku.

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Literatura fantasy - jak rozpocząć swoją przygodę?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Współczesny czytelnik może swobodnie przeglądać półki w księgarniach, w poszukiwaniu różnych gatunków literackich. Fantastyka to jeden z bardzo popularnych i chętnie wybieranych rodzajów. Czasem każdy ma ochotę przenieść się na chwilę do odrealnionego świata wyobraźni. Weź zatem do ręki taką książkę i przygotuj się na wachlarz literackich emocji.Opowieści o czarodziejach — zna je każdy wielbiciel literatury fantasy„Harry Potter”, powieść J.K.K Rowling zapewne każdy kojarzy, niemniej jednak wielu zna wyłącznie z ekranizacji filmowych. Przygody sieroty posiadającego ponadludzkie zdolności magiczne oraz niebywale utalentowanego, a z początku mieszkającego w domu swojej ciotki pod schodami, aby następnie trafić do szkoły magii i czarodziejstwa, podbiły oraz do tej pory podbijają serca milionów czytelników – zarówno tych młodszych jak również tych starszych.Ze względu na różnorodność i uniwersalność przedstawianych temat...