Operator kamery na wesele — jaki powinien być?

Operator kamery na wesele — jaki powinien być?

Ocena: brak
Głosów: 0

Niektórzy usługodawcy oferujący dokumentowanie dnia zaślubin i wesela oferują zarówno fotografowanie, jak i filmowanie. W głowach młodych zapala się wówczas lampka, że taka łączona usługa może przynieść dużo oszczędności. Czy warto pokusić się o takie rozwiązanie? Zdecydowanie nie! Fotograf i kamerzysta to dwa zupełnie odrębne zadania. Ten pierwszy dba o wykonanie ciekawych zdjęć, drugi natomiast skupia się na stworzeniu ujęć video i oddaniu całej ekspresji tego wyjątkowego dnia. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze kamerzysty na ślub.

Co jest ważne przy wyborze kamerzysty weselnego?

Każdy profesjonalny kamerzysta powinien posiadać swoje portfolio, które będzie w stanie zaprezentować. Istnieją rozmaite style i techniki kręcenia filmów, podobnie jak montażu. Najlepiej byłoby obejrzeć portfolio kilku kamerzystów, żeby móc skonfrontować ich sposób pracy oraz wybrać dla siebie najlepszego. 

Kiedy rozpocząć poszukiwanie kamerzysty na ślub i wesele?

Wszystko naturalnie zależy od tego, jakiego stylu będziecie chcieli oczekiwać. Generalnie przyjmuje się, że najlepiej zacząć poszukiwania mniej więcej rok przed ceremonią. Nie oznacza to, że jeżeli zaczniecie szukać późnej, to jesteście na przegranej pozycji. Z całą pewnością ktoś z wolnym terminem się znajdzie, jednakże ograniczacie sobie pole manewru oraz narażacie się na wyższe koszty za taką samą usługę.

Jaki sprzęt powinien posiadać kamerzysta ślubny?

Doświadczony kamerzysta winien posiadać dwie dobrej jakości kamery cyfrowe, wraz z właściwym oświetleniem oraz sprzętem do montażu filmów. Doświadczenie kamerzysty jest kwestią, jaką zawsze wskazane jest zweryfikować. Przeglądając portfolio kandydata, da się z łatwością stwierdzić, czy filmów weselnych jest jedynie kilka, czy kilkadziesiąt. Na pewno – im więcej filmów, tym większe doświadczenie. Sami musicie również wiedzieć jakiego filmu oczekujecie. Przedyskutowanie wspólnej wizji filmu i przedstawienie swoich oczekiwań, wskazania ujęć, na których Wam w największym stopniu będzie zależało. Dzięki temu uda się Wam stworzyć niesamowitą pamiątkę, z której będziecie mieć radość na długie lata.

Jaki jest koszt zatrudnienia kamerzysty ślubnego?

Kamerzysta prócz nakręcenia filmu w czasie uroczystości, musi go jeszcze porządnie zmontować. Montaż tego typu filmu może zająć nawet do paru tygodni pracy, który będzie wliczony w cenę. Należy także pamiętać, że cena będzie obejmować również jakość i ilość sprzętu wykorzystanego do nagrywania. Ceny najczęściej wahają się pomiędzy 2500 a 4000 złotych. Porównując ze sobą określone oferty, sprawdźcie dokładnie, co dostaniecie w ramach określonej ceny.

Jak ocenić profesjonalizm kamerzysty ślubnego?

Zanim młodzi zdecydują się na wybór upragnionego kamerzysty, muszą zweryfikować najważniejsze wytyczne. Oto najważniejsze z nich:

  • kreatywność i elastyczność kamerzysty;
  • umiejętność kręcenia filmów oddających emocje i uczucia;
  • umiejętność dostosowania się do oczekiwań klienta;
  • zmysł artystyczny.

Jak to wszystko sprawdzić? Najlepiej poszukać opinii dostępnych w Internecie na niezależnych stronach (fora ślubne, opinie klientów na portalach społecznościowych). Warto rozejrzeć się także za ogłoszeniami dotyczącymi targów ślubnych. Jeżeli było nam dane uczestniczyć na weselu znajomych, warto poprosić ich o podanie namiarów do kamerzysty i o udostępnienie ich filmu, aby można było go ocenić.

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 1
Wiktoria Kozłowska

Mój kamerzysta był okropny. Nie umiał uchwycić dobrego momentu i było dużo wpadek.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Operator kamery na wesele — jaki powinien być?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Jak powinno wyglądać żywienie niemowląt?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Niektórzy usługodawcy oferujący dokumentowanie dnia zaślubin i wesela oferują zarówno fotografowanie, jak i filmowanie. W głowach młodych zapala się wówczas lampka, że taka łączona usługa może przynieść dużo oszczędności. Czy warto pokusić się o takie rozwiązanie? Zdecydowanie nie! Fotograf i kamerzysta to dwa zupełnie odrębne zadania. Ten pierwszy dba o wykonanie ciekawych zdjęć, drugi natomiast skupia się na stworzeniu ujęć video i oddaniu całej ekspresji tego wyjątkowego dnia. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze kamerzysty na ślub.Co jest ważne przy wyborze kamerzysty weselnego?Każdy profesjonalny kamerzysta powinien posiadać swoje portfolio, które będzie w stanie zaprezentować. Istnieją rozmaite style i techniki kręcenia filmów, podobnie jak montażu. Najlepiej byłoby obejrzeć portfolio kilku kamerzystów, żeby móc skonfrontować ich sposób pracy oraz wybrać dla siebie najlepszego. Kiedy rozpocząć poszukiwanie kamerzysty...