Pierwszoklasista i przybory szkolne – co kupić?

Pierwszoklasista i przybory szkolne – co kupić?

Ocena: brak
Głosów: 0

Pamiętajmy, że pójście do nowej szkoły to naprawdę wielkie wydarzenie. Dzieci przeważnie przepełnione są obawami dotyczącymi nieznanego miejsca i osób. Rodzice przeżywają razem z dziećmi i martwią się jak ich pociechy odnajdą się w tym środowisku i czy będą mieć wokół wartościowych ludzi. Muszą też odpowiednio przygotować maluchy i kupić im materiały szkolne.

Czy samodzielnie wybierać przybory dla pierwszoklasisty?

Przed pójściem do sklepu z zamiarem kupna wszelkich niezbędnych akcesoriów dla naszego dziecka, warto sprawdzić na stronie szkoły jakie są wymagane materiały. Możliwe, że placówka dostarcza dzieciom część artykułów plastycznych lub piśmienniczych. Jeżeli to dla nas za mało, można oczywiście osobiście stawić się w szkole i porozmawiać z przyszłym wychowawcą. Nie dosyć, że rozwiążemy swój problem, to dowiemy się co nieco o osobie, która będzie w pewien sposób kierować naszymi dziećmi.

Potrzebne artykuły szkolne dla pierwszoklasisty

Jeśli już wiemy, czego chcemy dla naszego dziecka, przychodzi czas zakupów. Nie przesadźmy jednak z ich ilością i kupowaniem rzeczy zbytecznych. Piórniki, zeszyty oraz inne produkty przeznaczone dla małych dzieci aż kipią od kolorów i postaci z różnych bajek. Nie dajmy się jednakże nabrać, bowiem oprócz tego, że na okładce jest fajny pirat albo księżniczka, to jakość kartek zwykle jest taka sama lub gorsza, a cena o wiele wyższa od mniej rzucającego się w oczy zeszytu. Przed niepotrzebnymi kosztami można się uchronić, robiąc rozsądną listę.

Nie przesadźmy też w drugą stronę. Porozmawiajmy z dzieckiem, spytajmy, co mu się podoba, a co nie, bo chyba lepiej poświęcić parę groszy więcej, niż doprowadzić do tego, że nasz potomek będzie szedł w pierwszy dzień do szkoły przybity i niezadowolony ze swoich przyborów.

Akcesoria, które z całą pewnością będą nam potrzebne to:

 • Długopisy
 • Ołówki
 • Kredki
 • Temperówka
 • Piórnik
 • Tornister
 • Zeszyty
 • Gumka do mazania
 • Klej
 • Nożyczki
 • Strój na WF i worek
 • Farby i pędzle

Niektóre przybory można nabyć gorszej jakości, inne lepszej, natomiast jeśli chodzi o akcesoria do rysowania, malowania bądź pisania najlepiej zaopatrzyć nasze dziecko w artykuły od sprawdzonych producentów.

Tornister, który warto kupić pierwszoklasiście 

Zakup tornistra to niesłychanie istotna sprawa dla przyszłego ucznia. Najważniejsze jest, żeby był solidnie wykonany z dobrych materiałów i żeby dziecko nie garbiło się podczas dźwigania ciężkich książek. Właściwym wyborem będzie plecak, który pomieści wszelkie akcesoria, a dodatkowo może być ozdobiony motywami postaci z ukochanych bajek dzieci. Najlepiej, kiedy razem z dzieckiem pójdziemy na zakupy i przymierzymy z nim wcześniej upatrzony produkt. Możemy wówczas spytać, czy naszemu dziecku podoba się tornister oraz na dodatek sprawdzić czujnym okiem, czy posiada on wszelkie potrzebne funkcje jak np. regulacje szelek.

Nie czekaj na ostatnią chwilę z wyborem przyborów dla pierwszoklasisty

W celu uniknięcia stresu i biegania po sklepach, wybierzmy się na zakupy tydzień lub dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego. Większość materiałów będzie dostępna, a my będziemy spokojni.

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 1
Jagoda Czarnecka

Ostatnio ze swoim dzieckiem spędziłam cały dzień na kupowaniu przyborów szkolnych.

Oceń komentarz:
 • 0
 • 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Pierwszoklasista i przybory szkolne – co kupić?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Pamiętajmy, że pójście do nowej szkoły to naprawdę wielkie wydarzenie. Dzieci przeważnie przepełnione są obawami dotyczącymi nieznanego miejsca i osób. Rodzice przeżywają razem z dziećmi i martwią się jak ich pociechy odnajdą się w tym środowisku i czy będą mieć wokół wartościowych ludzi. Muszą też odpowiednio przygotować maluchy i kupić im materiały szkolne.Czy samodzielnie wybierać przybory dla pierwszoklasisty?Przed pójściem do sklepu z zamiarem kupna wszelkich niezbędnych akcesoriów dla naszego dziecka, warto sprawdzić na stronie szkoły jakie są wymagane materiały. Możliwe, że placówka dostarcza dzieciom część artykułów plastycznych lub piśmienniczych. Jeżeli to dla nas za mało, można oczywiście osobiście stawić się w szkole i porozmawiać z przyszłym wychowawcą. Nie dosyć, że rozwiążemy swój problem, to dowiemy się co nieco o osobie, która będzie w pewien sposób kierować naszymi dziećmi.Potrzebne artykuły szkolne...