W co warto zainwestować pieniądze w 2022 roku?

W co warto zainwestować pieniądze w 2022 roku?

Ocena: brak
Głosów: 0

Jeśli mamy nadwyżkę pieniężną, nie warto trzymać jej na koncie. W ten sposób każdego dnia wartość naszych oszczędności maleje. Istnieje wiele rzeczy, w które warto zainwestować, jednak z każdą z nich wiąże się ryzyko. Radzimy w co warto zainwestować w 2022 i na co przeznaczyć pieniądze, a także zmniejszyć ryzyko straty.

Dlaczego warto inwestować oszczędności?

Dużo ludzi twierdzi, że pieniądze da się zarobić tylko ciężką pracą, pracując w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową albo do tak zwanej „skarpety”. Oczywiście są to osoby, których wiedza inwestycyjna nie jest na wysokim poziomie i o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za wiele. Inflacja, bo to o nią się w tym miejscu rozchodzi, jest to obniżenie siły nabywczej naszej waluty.

W Polsce regresja w 2020 roku wyniosła więcej niż 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w ubiegłym roku tyle właśnie straciliśmy z naszych zmagazynowanych po szafkach pieniędzy. Można naturalnie poszukiwać innych alternatyw, żeby się przed nią ochronić, albo wyrównać odnotowane straty, a o nich poniżej.

Kryptowaluty – na czym polega inwestowanie w krypto?

Inwestowanie w waluty wirtualne stało się aktualnie niezwykle modne i to nie tylko przez inwestorów zajmujących się tym na co dzień, ale również przez prywatne osoby zajmującymi się inwestycjami co jakiś czas. Można się na nich naprawdę dużo dorobić i z łatwością pozbyć.

Dodatkowo eksperci prognozują, że kryptowaluty takie jak Bitcoin czy Ethereum zaliczą silny wzrost w najbliższej przyszłości. Oczywiście, jak wszędzie jest haczyk. Jest to dość energiczny rynek i sytuacja na nim może się diametralnie zmieniać z godziny na godzinę, co powoduje, że jeżeli jesteś absolutnym laikiem, lepiej będzie, jak zainwestujesz w w wyższym stopniu przewidywalne aktywa, które jest łatwiej zrozumieć.

Nieruchomości – sposoby na inwestycje

Kiedy mamy odłożone nieco większe sumy pieniędzy możemy wziąć pod uwagę inwestycje w nieruchomości.

Istnieje parę sposobów jak to zrobić, ale ja opiszę 2 najpopularniejsze:

  • Kupowanie mieszkania do remontu w interesującej cenie oraz okolicy, które po odświeżeniu sprzedajemy o kilkanaście procent drożej. Jest to świetny sposób i po kilku takich zabiegach można zdobyć faktycznie ciekawe sumy pieniędzy.
  • Kupno mieszkania i wynajem. Jest to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań preferowanych przez prywatnych inwestorów. Logicznie jest zdecydować się na, kupić mieszkanie, wynająć, a najemcy, płacąc nam za możliwość mieszkania w naszej nieruchomości po części bądź w całości spłacają nasze zobowiązanie.

Jak dobrze inwestować w surowce?

Kolejnym sposobem gromadzenia pieniędzy na swoją emeryturę jest inwestycja w kruszce. Rynek jest dość stabilny i przez wielu traktowany za jeden z lepszych sposobów radzenia sobie z sytuacjami zaskakującymi oraz kryzysami gospodarczymi.

Warto zwrócić uwagę na złoto, zarówno w formie fizycznej, jak i papierowej. Będąc w posiadaniu realnego surowca, czujemy stabilność, jednak zawsze występuje ryzyko kradzieży. Forma papierowa wydaje się znacznie bardziej interesująca. Mimo to warto pamiętać, że wartość złota rośnie, ponieważ jego ilość jest limitowana. W przypadku posiadania złota tylko na papierze”, nie ma ono takiej stabilności.

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 1
Anna Cieślak

Nie przekonują mnie za bardzo te całe kryptowaluty.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
W co warto zainwestować pieniądze w 2022 roku?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Jeśli mamy nadwyżkę pieniężną, nie warto trzymać jej na koncie. W ten sposób każdego dnia wartość naszych oszczędności maleje. Istnieje wiele rzeczy, w które warto zainwestować, jednak z każdą z nich wiąże się ryzyko. Radzimy w co warto zainwestować w 2022 i na co przeznaczyć pieniądze, a także zmniejszyć ryzyko straty.Dlaczego warto inwestować oszczędności?Dużo ludzi twierdzi, że pieniądze da się zarobić tylko ciężką pracą, pracując w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową albo do tak zwanej „skarpety”. Oczywiście są to osoby, których wiedza inwestycyjna nie jest na wysokim poziomie i o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za wiele. Inflacja, bo to o nią się w tym miejscu rozchodzi, jest to obniżenie siły nabywczej naszej waluty.W Polsce regresja w 2020 roku wyniosła więcej niż 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w ubiegłym roku tyle właśnie straciliśmy z naszych zmagazy...