W jakie kryptowaluty zainwestować w 2022 roku?

W jakie kryptowaluty zainwestować w 2022 roku?

Ocena: 4.00
Głosów: 1

Inwestowanie w kryptowaluty bez odpowiedniej wiedzy to spore ryzyko. Podobnie jak wszystkie inne instrumenty finansowe, tak samo kryptowaluty mogą narazić nas na utratę kapitału. Wiąże się to z dużymi wahaniami ich wartości. Jednak przy odpowiednim podejściu, ciągłym edukowaniu się i nawet przy niewielkich nakładach, możliwy jest zadowalający zarobek. Warunek to cierpliwość.

Kryptowaluta Bitcoin

Ta kryptowaluta jest w tej chwili najpopularniejsza na świecie oraz nazywana jest królem albo królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest doskonałą alternatywą do lokowania swoich pieniędzy, chroniąc się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej i zaliczając solidny rozkwit. W dodatku zachowania profesjonalnych inwestorów i przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania.

Jest ulokowany w głowach ludzi jako ten pierwszy oraz najwięcej ludzi o nim słyszało, co sprawia, że aktualnie powinniśmy spodziewać się, że jego kondycja nie osłabnie, a wręcz opinie analityków są jednogłośnie, co do ogromnych jego wzrostów w najbliższej przyszłości.

Kryptowaluta Ethereum

Nie dosyć, że też zaliczyła świetne wyniki w 2020 roku, to w przekonaniu fachowców jest jedną z najbardziej obiecujących kryptowalut. Jej wycena jest dużo mniejsza aniżeli wyżej przytoczonej waluty, aczkolwiek zdolność do eskalacji jest o wiele większa.

Projekt ETH jest cały czas udoskonalany oraz rozbudowywany, co zwiększa wyceny. A dodatkowo duża część nowych projektów jest oparta na technologii, jaką mamy w Ethereum. To wszystko sprawia, że powinno się rozważyć kupno tej waluty do swojego portfela.

Kryptowaluta Ripple

Ta kryptowaluta została skonstruowana jako inne rozwiązanie dla standardowych systemów płatności finansowych. Już od 2013 roku cieszy się zainteresowaniem znacznej liczby instytucji finansowych, szczególnie banków centralnych, a od niedawna największy bank w Indiach i drugi co do potęgi w USA zaczęły wykorzystywać technologię RippleBlockchain.

Oprócz tego od jakiegoś czasu narasta wsparcie Komisji Europejskiej, która aktywizuje się w płatności cyfrowe, co jeszcze bardziej polepsza perspektywy tej waluty.

Gdzie oraz kiedy kupować kryptowaluty?

W praktyce większość transakcji kryptowalutowych realizowana jest na dedykowanych do tego giełdach. Taki zakup jest stosunkowo wygodny oraz bezpieczny. Ważne, aby korzystać ze sprawdzonych i renomowanych platform. Warto wcześniej zweryfikować jak wysokie opłaty transakcyjne dana giełda pobiera.

Jeśli inwestowana kwota jest znaczna, warto rozważyć rozłożenie jej na 2 lub kilka kont. Dywersyfikacja kapitału to mniejsze prawdopodobieństwo utraty wszystkich środków.

Pozostaje jeszcze kwestia kiedy kupić kryptowalutę, aby później móc ją korzystnie sprzedać i zarobić na transakcji. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wpływ mają na to różne czynniki na rynku, jednak z założenia większość osób zakupu dokonuje kiedy waluta znajduje się w dołku lub podczas korekty.

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 1
Iwona Sikorska

Wchodzę dopiero w ten temat i szukam jakiekolwiek pomocy w zrozumieniu podstaw.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
W jakie kryptowaluty zainwestować w 2022 roku?
Komentarze: 1
Ocena: 4.00
Inwestowanie w kryptowaluty bez odpowiedniej wiedzy to spore ryzyko. Podobnie jak wszystkie inne instrumenty finansowe, tak samo kryptowaluty mogą narazić nas na utratę kapitału. Wiąże się to z dużymi wahaniami ich wartości. Jednak przy odpowiednim podejściu, ciągłym edukowaniu się i nawet przy niewielkich nakładach, możliwy jest zadowalający zarobek. Warunek to cierpliwość.Kryptowaluta BitcoinTa kryptowaluta jest w tej chwili najpopularniejsza na świecie oraz nazywana jest królem albo królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest doskonałą alternatywą do lokowania swoich pieniędzy, chroniąc się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej i zaliczając solidny rozkwit. W dodatku zachowania profesjonalnych inwestorów i przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania.Jest ulokowany w głowach ludzi jako ten pierwszy oraz najwięcej ludzi o nim słyszało, co sprawia, że aktualnie powinniśmy spodziewać się, że jego kondycja nie o...