Wybieramy najlepsze prezenty na Chrzest Święty

Wybieramy najlepsze prezenty na Chrzest Święty

Ocena: brak
Głosów: 0

Choć nie każdy uważa chrzest za wyjątkową okazję, członkowie Kościoła traktują to wydarzenie bardzo poważnie. Jeśli rodzina chce wychować dziecko w wierze, ten dzień świętuje się bardzo oficjalnie. Jest on w końcu symbolem oficjalnego dołączenia do wspólnoty Kościoła. Jeśli wybierasz się na chrzciny, pomyśl o upominku dla dziecka, który będzie można zachować na pamiątkę. Jakie są nasze pomysły na prezenty na Chrzest Święty?

Jaki medalik kupić na chrzciny? 

Jednym z najpopularniejszych upominków na chrzciny będzie biżuteria – na ogół łańcuszek z wisiorkiem, na przykład z wizerunkiem Matki Boskiej, świętych lub z krzyżem. Upominek tego typu zwykle będzie wykorzystywany dopiero za parę, a nawet paręnaście lat, ale może stanowić także swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją trwałą wartość.

Ilustrowana Biblia na prezent 

Przekazana prostymi słowami i okraszona ślicznymi ilustracjami Biblia zawsze się sprawdzi. Już od najmłodszych lat maluch oswoi się z opowieściami z życia Jezusa i pozna inne biblijne historie. Wskazane jest zwrócić uwagę na jakość wydania – dziecko, jakie polubi książeczkę, może chcieć zabierać ją ze sobą wszędzie i częstokroć czytać i oglądać obrazki.

Liczy się także forma – spore wymiary umożliwią czytanie dziecku w domowym zaciszu, zaś mniejsze książeczki można zabrać ze sobą przykładowo na Mszę do kościoła. Jeśli w domu nie ma pełnowymiarowego Pisma Świętego, wówczas najlepszym pomysłem na podarunek będzie oczywiście taka forma.

Czy modlitewnik to dobry wybór na prezent na Chrzest Święty? 

Książeczka, dzięki jakiej dziecko pozna pierwsze modlitwy, ma olbrzymie znaczenie w czasie jego pierwszych lat życia. Niekoniecznie chodzi o standardowy modlitewnik, te dla maluchów mogą przyjąć formę porównywalną do Biblii dla dzieci. Istnieją dodatkowo serie książeczek, jakie uczą pojedynczych modlitw. Inną możliwością jest zbiór modlitw do patrona imienia dziecka – możliwości jest naprawdę wiele.

Maskotka patron jako pamiątka dla najmłodszych 

Innowacyjny pomysł na podarek i stworzenie szczególnej więzi pomiędzy dzieckiem i jego patronem z Chrztu. Tego typu prezent może stać się ulubioną maskotką i przyjacielem malucha. Poniektóre wydawnictwa oraz sklepy z dewocjonaliami demonstrują swoje maskotki, przykładowo świętego Franciszka, jednak w sytuacji gdy patronem jest mniej popularny święty, można odszukać w sieci osoby, które tworzą pluszowe (lub szydełkowe) postaci na zamówienie. Personalizowany prezent – czy może być coś lepszego?

Jaki obrazek ścienny wybrać z okazji chrztu? 

Dobrym wyborem jest również wszelkiego rodzaju sztuka. Może być to obrazek na ścianę, ale także oprawiony rysunek czy też rzeźba. Najlepiej, aby było to dzieło spersonalizowane, zawierające datę oraz imię malucha. Dzięki temu taki podarunek stanie się wspaniałym elementem dekoracji pokoju, który będzie wspomnieniem tego dnia. Warto także pokusić się na dedykację lub krótki cytat na przyszłość.

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
ABC prania pieluszek wielorazowych
Komentarze: 0
Ocena: brak
Wybieramy najlepsze prezenty na Chrzest Święty
Komentarze: 0
Ocena: brak
Choć nie każdy uważa chrzest za wyjątkową okazję, członkowie Kościoła traktują to wydarzenie bardzo poważnie. Jeśli rodzina chce wychować dziecko w wierze, ten dzień świętuje się bardzo oficjalnie. Jest on w końcu symbolem oficjalnego dołączenia do wspólnoty Kościoła. Jeśli wybierasz się na chrzciny, pomyśl o upominku dla dziecka, który będzie można zachować na pamiątkę. Jakie są nasze pomysły na prezenty na Chrzest Święty?Jaki medalik kupić na chrzciny? Jednym z najpopularniejszych upominków na chrzciny będzie biżuteria – na ogół łańcuszek z wisiorkiem, na przykład z wizerunkiem Matki Boskiej, świętych lub z krzyżem. Upominek tego typu zwykle będzie wykorzystywany dopiero za parę, a nawet paręnaście lat, ale może stanowić także swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją trwałą wartość.Ilustrowana Biblia na prezent Przekazana prostymi słowami i okraszona ślicznymi ilustracjami Biblia zawsze się spr...